• Εμμανουέλα Ευσταθίου 1η θέση - Σοφία Τσουκλίδη 2η - Marathon Γυναικών
  • Home
  • ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 4ου ΕΝΩΣΙΑΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Ε3 2014

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 4ου ΕΝΩΣΙΑΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Ε3 2014

Για άλλη μια φορά οι αθλητές του Γ.Ο.Π. «Γ.ΠΑΛΑΣΚΑΣ» πρωτοστάτησαν στο Ενωσιακό πρωτάθλημα που έγινε στο Χαϊδάρι το Σαββατοκύριακο 8 και 9 Νοεμβρίου.

Την 1η θέση στην κατηγορία Α12 πήρε ο ΧΑΡΗΣ ΓΙΩΤΗΣ.

Την 2η θέση στην κατηγορία Α14 πήρε ο ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΖΑΧΙΩΤΗΣ. Πρέπει να αναφερθεί ότι ο Φίλιππος στο 5ο Πανελλαδικό Ε2 που έγινε στην Πάτρα τον Οκτώβριο μετά από 3 νικηφόρους αγώνες  αναδείχτηκε 2ος νικητής.

Στην τετράδα έφτασε ο ΒΡΕΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ, Α14,  όπου μετά από σημαντικές νίκες, έχασε από τον Φίλιππο.

Στην τετράδα επίσης έφτασε ο ΚΑΖΑΚΟΣ ΙΑΣΩΝΑΣ Α12 και η ΜΠΟΜΠΟΛΑΚΗ ΙΩΑΝΝΑ Κ16,όπου μετά από ένα εξαιρετικό αγώνα με την Σταματογιαννοπούλου Β.

ηττήθηκε στο 3ο σετ 6/4  6/7(3)  6/4.

Γενικά όλοι οι αθλητές-τριες, ανεξάρτητα από την θέση που κατέλαβαν, είχαν πολύ καλή εμφάνιση και ήταν εμφανής η πρόοδος και η εξέλιξή τους.

Συγχαρητήρια σε όλους και στον προπονητή τους.